Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
  • Serie
KUBA I ŚRUBA

Zapewnia niezapomniane chwile pełne rozrywki. Serial, produkowany w latach 2011-2016, przyniósł liczne nagrody, m.in. "Złoty Tobołek Koziołka Matołka" za odcinek „Pięciu rozbójników” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w 2017 roku.

Kategoria: serial animowany, telewizyjny

Dla kogo: dzieci od 7 lat

Czas trwania: 13 x 13 min.

Rok produkcji: 2011-2016 Reżyser: Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski, Marek Burda

Producent: Studio Filmów Rysunkowych

Koprodukcja: Telewizja Polska S.A., Narodowy Instytut Audiowizualny, Instytucja Filmowa „Silesia Film”, Urania s.r.o.

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Nagrody: "Złoty Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii wczesnoszkolnej Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA (2017) za odcinek „Pięciu rozbójników”; (nagroda dla producenta) Nagroda Jury Dziecięcego Tarnowskiej Nagrody Filmowej (2016) za odcinek „Zupa fasolowa”; (nagroda dla producenta) Nagroda Jury Dziecięcego Tarnowskiej Nagrody Filmowej (2016) za odcinek „Mały rycerz”

Opis:

Serial opowiadający o przygodach tytułowych braci - Kuby i Śruby, którzy udowadniają, że wyobraźnia nie ma granic! Młodszy z nich – Kuba, to intelektualista. Czyta dużo książek i gazet, cechuje go też rozwaga i spokój, ale przy tym jest również wesoły i dowcipny. Starszy z nich – Śruba, jest wulkanem energii, ma wiele szalonych pomysłów, w wyniku czego wpada w tarapaty, z których ratować musi go Kuba, często celnie go ripostując. Każdy odcinek to osobna, zainspirowana kultowymi bajkami lub baśniami historia, ale twórcy serialu postarali się, aby każda z interpretacji była zaskakująca i nietypowa.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.