Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Świat dzieci i świat dorosłych w seriach filmowych produkowanych w SFR
  • Wydarzenie

Świat dzieci i świat dorosłych w seriach filmowych produkowanych w SFR

Czas:
60 min
Miejsce: amfiteatr OKA

Produkowane seryjnie w SFR filmy dla dzieci są nie tylko niewinną rozrywką. Ukazują także, jak zmieniało się życie w Polsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, jakie problemy zaprzątały uwagę widzów i jak widzieli oni swoje miejsce w świecie. Adresując filmy do dzieci, twórcy odnosili się do ich sytuacji i czekających je wyzwań, takich jak urbanizacja i industrializacja kraju, rosnąca rola techniki, zmieniające się relacje społeczne, a także rodzący się konsumpcjonizm i niepokój o środowisko naturalne. Wśród wesołej zabawy można zatem odnaleźć całkiem poważną – i ważną – tematykę.

Wystąpi: Piotr Sitarski.

Dr hab. prof. UŁ Piotr Sitarski jest filmoznawcą, kierownikiem Katedry Filmu i Mediów Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się badaniem kultury filmowej i historii mediów, a także dawnym i współczesnym filmem animowanym. Jest między innymi autorem książek Rozmowa z cyfrowym cieniem, Sens stylu. O twórczości filmowej Ridleya Scotta oraz Nowe media w PRL. Kierował zespołem badawczym przygotowującym Krajową Strategię Rozwoju Szkolnictwa Branżowego dla Przemysłów Animacji Filmowej i Efektów Specjalnych.

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych

Wstęp wolny, obowiązuje limit osób

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.