Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Muzyczna podróż do krainy Błękitnego Rycerzyka
  • Wydarzenie

Muzyczna podróż do krainy Błękitnego Rycerzyka

Czas:
90 min
Miejsce: amfiteatr OKA

Zapraszamy na ucztę dla oczu i uszu, czyli projekcje Przygód Błękitnego Rycerzyka – kultowej animacji ze Studia Filmów Rysunkowych, ilustrowaną muzyką na żywo, przeplataną zabawami muzyczno-ruchowymi.

Do świata dźwięków zabiorą Was multiinstrumentaliści Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski (duet SzaZa), a to co OKO zobaczy będzie pretekstem do zabawy z edukatorką filmową Małgorzatą Lietz.

Przynieście wstążkę lub apaszkę – dodadzą kolorów koncertowi!

W repertuarze wybrane odcinki animacji Przygody Błękitnego Rycerzyka: Pierwsza wyprawa, Romantyczna przygoda, Giermek, Mały kwiatek, Piraci rzeczni.

Wstęp wolny, obowiązuje limit miejsc.  

Wykonawcy:
  • Patryk Zakrocki
  • Paweł Szamburski
  • Małgorzata Lietz – prelekcja

O duecie SzaZa:
SzaZa czyli duet Szamburski / Zakrocki.

Patryk i Paweł to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Prowadzili cykle Galimadjaz (www.szmery.com/galimadjaz) oraz Djazzpora (www.djazzpora.art.pl), które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej. Udzielali się min. w takich projektach jak – Tupika, Meritum, Meoma, Horny Trees, Cukunft, kwartet klarnetowy Ircha Pneumatic, Zakład Produkcji Dźwięku i wielu innych których nazw nie pamiętają. Muzyka duetu Sza/Za to niezwykłe połączenie pozornie skrajnych przeciwieństw – hałasu i ciszy, popu i współczesnej kameralistyki, piękna i brzydoty, a także wyrafinowanej mądrości i czystej, naiwnej bezmyślności. Za pomocą klarnetu i skrzypiec, głosu, analogowych efektów zapętleń oraz delikatnych przetworzeń – muzycy poszukują jedności tych przeciwieństw, starają się oswobodzić zarówno scenę jak i widownię z krępujących reguł oraz sztywnych kulturowych „ustawień“. Czasem ich występy przybierają formę groteski, mrocznej zabawy, performance’u, a czasem niezwykle poważnej i głębokiej wypowiedzi muzycznej, pozostającej jednak w interakcji z publicznością. Istotne staje się tu samo bycie muzyków na scenie, obserwacja aktu twórczego, w jego szczerej i prawdziwej formie, nieskrępowanej konwencją koncertu czy spektaklu, uwolnionej.

  • Wydarzenie realizowane przy współpracy z Instytucją Filmową Silesia Film.

www.szaza.pl
www.myspace.com/szamburski
www.myspace.com/zakrocki
www.ladoabc.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.