Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Regulamin wstępu na teren Studia Filmów Rysunkowych

ROZDZIAŁ I

Postanowienia ogólne

§1

1.  Regulamin wstępu na Teren Studia Filmów Rysunkowych określa:

1.1.   zasady funkcjonowania obiektów oraz nieruchomości należących do Studia Filmów Rysunkowych;

1.2.   warunki przebywania na Terenie Studia Filmów Rysunkowych i zasady uczestnictwa w aktywnościach organizowanych w Studiu;

1.3.   przepisy porządkowe i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Studiu.

2.  Ilekroć w Regulaminie mowa jest o:

2.1.   Instytucji, Studiu, SFR - należy przez to rozumieć Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej 24, 43-300 Bielsko-Biała, państwową instytucję kultury wpisaną do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod numerem RIK 93/2016, NIP: 5472158573, REGON: 363661944, reprezentowaną przez Dyrektora;

2.2.   Dyrektorze - należy przez to rozumieć Dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej;

2.3.   Regulaminie - należy przez to rozumieć niniejszy Regulamin wraz z załącznikami;

2.4.   Statucie - należy przez to rozumieć Statut Studia Filmów Rysunkowych nadany Zarządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 23 października 2015 r., Poz. 48;

2.5.   Obiekcie, Terenie Studia – należy przez to rozumieć budynek lub teren należący do Studia Filmów Rysunkowych;

2.6.   Ochronie – należy przez to rozumieć agencję ochrony realizującą na rzecz Instytucji całodobową usługę dozoru i ochrony mienia na Terenie Studia.

2.7.   Aktywnościach – należy przez to rozumieć usługi świadczone przez Studio Filmów Rysunkowych w związku z prowadzoną działalnością statutową.

3.   Do Obiektów Studia Filmów Rysunkowych należą w szczególności znajdujące się pod adresem ul. Cieszyńska 24, 43-300 Bielsko-Biała:

3.1.  Willa Rotha – budynek główny Studia Filmów Rysunkowych

3.2.  Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO (zwane dalej „OKO”), w którym mieszczą się m.in.:

3.2.1.       Wystawa stała;

3.2.2.       Wystawa czasowa;

3.2.3.       Kino Kreska;

3.2.4.       Sklep z pamiątkami;

3.2.5.       Kawiarnia.

3.3.   Teren zewnętrzny, składający się z następujących Obiektów:

3.3.1.       Amfiteatr;

3.3.2.       Tereny zielone;

3.3.3.       Parkingu wraz z dojazdem.

§2

1.        Osoby przebywające na Terenie Studia mają obowiązek przestrzegania zapisów Regulaminu. Wstęp na Teren Studia jest równoznaczny z akceptacją postanowień Regulaminu.

2.        Osoby nieprzestrzegające postanowień Regulaminu mogą zostać poproszone przez pracownika Instytucji lub Ochronę o opuszczenie Obiektu, bez prawa zwrotu należności za zakupione bilety lub inne poniesione opłaty. Dodatkowo Studio zastrzega sobie możliwość wezwania odpowiednich służb porządkowych celem podjęcia interwencji.

3.        Osoby naruszające w sposób rażący postanowienia Regulaminu, w szczególności zakłócające udział w Aktywnościach innym uczestnikom, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności prawnej za poniesione przez Instytucję szkody związane z ich zachowaniem.

4.        Regulamin dostępny jest na stronie www.sfr.pl oraz w kasie biletowej OKO. Wyciągi z Regulaminu mogą być również umieszczone w widocznym miejscu na Terenie Studia.

 

ROZDZIAŁ II

Zasady bezpieczeństwa

§3

1.        W celu zapewnienia bezpieczeństwa osób i mienia, Teren Studia objęty jest systemem monitoringu wizyjnego. System ten pozwala rejestrować wizerunek każdej osoby przebywającej na Terenie Studia oraz przebieg zdarzeń. Nagrania z monitoringu mogą być użyte jako dowód w sprawie o pociągnięcie do odpowiedzialności prawnej osób, które nie stosują się do postanowień Regulaminu. Dostęp do nagrań z monitoringu mają pracownicy Ochrony, Dyrektor i jego zastępcy oraz pracownicy komórki organizacyjnej nadzorującej w Instytucji sprawy techniczne. Obszar Studia objęty monitoringiem wizyjnym jest oznaczony za pomocą odpowiednich znaków.

2.        Zasady funkcjonowania monitoringu wizyjnego określa klauzula informacyjna stanowiąca załącznik do Regulaminu. 

3.        Teren Studia objęty jest całodobową usługą dozoru i ochrony mienia i osób, realizowaną w imieniu Instytucji przez działającą na jej rzecz agencję ochrony. 

4.        Pracownicy Ochrony upoważnieni są do zapewnienia bezpieczeństwa na Terenie Studia oraz do egzekwowania przestrzegania postanowień Regulaminu.

5.        O wszelkich zagrożeniach zaobserwowanych na Terenie Studia należy niezwłocznie poinformować pracownika Ochrony lub pracownika Instytucji.

6.        W przypadkach bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia w pierwszej kolejności należy wezwać właściwe służby ratunkowe, a następnie poinformować osoby wskazane w ust. 5, celem podjęcia przez nie działań związanych z zabezpieczeniem miejsca i kierowaniem służb ratunkowych.

7.        W Obiektach Studia funkcjonuje System Sygnalizacji Pożarowej. Za nieuzasadnione użycie urządzeń gaśniczych, Ręcznych Ostrzegaczy Pożarowych, Przycisków Oddymiania i innych elementów systemu ochrony przeciwpożarowej odwiedzający może zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej za poniesione przez Instytucję szkody z tym związane.

8.        Obiekty wyposażone są w oznaczenia dróg ewakuacyjnych. W przypadku wydania polecenia ewakuacji Obiektu, osoby w nim przebywające zobowiązane są kierować się zgodnie z oznaczeniami dróg do najbliższego wyjścia ewakuacyjnego.

9.        Na Terenie Studia znajduje się punkt zbiórki na wypadek ewakuacji. W razie ewakuacji Obiektów, osoby przebywające na Terenie Studia zobowiązane są do skierowania się do punktu zbiórki, lub opuszczenia Terenu Studia.

10.   W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia dla mienia oraz zdrowia lub życia osób przebywających na Terenie Studia Instytucja zastrzega sobie prawo do natychmiastowego odstąpienia od świadczenia usług. Zwroty i reklamacje w takiej sytuacji przysługują na zasadach określonych załącznikach do Regulaminu określającego szczegółowe zasady korzystania z Obiektów.

 

ROZDZIAŁ III

Zasady wstępu i przebywania na Terenie Studia

§4

1.        Wstęp na Teren Studia dozwolony jest wyłącznie w godzinach pracy Instytucji. Godziny otwarcia poszczególnych Obiektów (jeśli obowiązują) wskazane są poprzez ich podanie do publicznej wiadomości na stronie www.sfr.pl lub przy wejściu do Obiektu.

2.        W godzinach 22:00-6:00 obowiązuje całkowity zakaz przebywania osób nieupoważnionych na Terenie Studia, z zastrzeżeniem, że zakaz ten nie dotyczy uczestników Aktywności organizowanych przez Instytucję na Terenie Studia po godzinie 22:00.

3.        Obiekty podzielone są na następujące strefy dostępu:

3.1.   ogólnodostępne, dostępne w godzinach pracy Instytucji;

3.2.   biletowane, do których dostęp następuje po zakupie biletu lub okazaniu innego dokumentu upoważniającego do wstępu;

3.3.   ograniczone, do których dostęp następuje na podstawie elektronicznej karty dostępu, klucza lub za pomocą kodu cyfrowego.

4.        Dyrektor Studia odrębnym zarządzeniem wprowadza cennik opłat za bilety wstępu do poszczególnych Obiektów i korzystanie z Aktywności.

5.        Na Terenie Studia zabrania się:

5.1.   przebywania poza strefą, do której upoważnia posiadany bilet lub identyfikator;

5.2.   prowadzenia wszelkiej działalności komercyjnej, reklamowej i agitacyjnej bez uzyskania pisemnej zgody Dyrektora;

5.3.   spożywania alkoholu, a także przebywania w stanie po spożyciu alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi, objętymi koncesją na sprzedawanie, bądź podawanie napojów alkoholowych;

5.4.   spożywania środków odurzających i przebywania pod ich wpływem;

5.5.   palenia wyrobów tytoniowych, w tym nowatorskich wyrobów tytoniowych oraz korzystania z papierosów elektronicznych, za wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych;

5.6.   niszczenia, naruszania i wynoszenia jakichkolwiek elementów stanowiących wyposażenie Obiektów oraz mienie Instytucji, a także podejmowania działań skutkujących zniszczeniem mienia innych osób;

5.7.   korzystania z elementów stanowiących wyposażenie Studia w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem;

5.8.   wnoszenia broni, materiałów wybuchowych, niebezpiecznych i innych przedmiotów stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa i życia innych osób;

5.9.   poruszania się na rowerach, hulajnogach, deskorolkach i innych podobnych urządzeniach;

5.10.  spożywania posiłków i napojów poza miejscami wyznaczonymi, z zastrzeżeniem, że zakaz ten nie dotyczy karmienia dzieci do lat 3 oraz spożywania posiłków na Terenie zewnętrznym;

5.11.  zachowania w sposób zakłócający porządek i naruszający ogólnie przyjęte normy w miejscach publicznych;

5.12.  korzystania z urządzeń i instrumentów wytwarzających nadmierne dźwięki, hałasy, efekty świetlne;

5.13.  blokowania wejść, schodów i innych ciągów komunikacyjnych, w szczególności dróg ewakuacyjnych; 

5.14.  wyrzucania śmieci lub ich składowania poza miejscami wyznaczonymi;

5.15.  wprowadzania zwierząt, za wyjątkiem psów przewodników osób niewidomych i niedowidzących oraz psów asystujących osobom z niepełnosprawnością. Zakaz nie dotyczy Terenu zewnętrznego;

5.16.  wjazdu pojazdami mechanicznymi, w sytuacjach innych niż określone w §6 ust.1;

5.17.  pozostawiania bez opieki rzeczy osobistych, bagażu i innych przedmiotów;

5.18. wspinania się na elewację budynku, kładkę pieszą oraz chodzenia po krawędziach murów oporowych.

6.  Teren zewnętrzny jest przestrzenią otwartą i ogólnodostępną, o ile dostęp do niej nie został ograniczony przez Instytucję.

7.  Przez ograniczenie dostępu rozumie się:

7.1.   wygrodzenie za pomocą stałych przegród, bądź taśmy;

7.2.   informację tekstową o ograniczonym dostępie lub zakazie wstępu;

7.3.   polecenie Ochrony lub pracownika Instytucji o zakazie wstępu na teren.

8.  Osoby wprowadzające na Teren Studia zwierzęta zobowiązane są w szczególności do:

8.1.   stałego nadzoru nad zwierzęciem;

8.2.   natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta;

8.3.   prowadzenia zwierząt na smyczy;

8.4.   prowadzenia zwierząt w kagańcu, w odniesieniu do ras zwierząt uznanych za agresywne lub  ich mieszańców.

§5

1.  Do wjazdu pojazdem mechanicznym na Teren Studia mają prawo wyłącznie:

1.1.   pracownicy Studia;

1.2.   służby ratownicze;

1.3.   służby porządkowe i odbierające odpady;

1.4.   służby serwisowe realizujące zadania wynikające z zawartych z Instytucją umów na serwis lub obsługę techniczną z zastrzeżeniem, że wjazd możliwy jest wyłącznie na czas realizacji zadania;

1.5.   najemcy i ich dostawcy, z zastrzeżeniem, że wjazd możliwy jest wyłącznie na czas realizacji zadania lub dostawy towaru;

1.6.   goście działów administracyjnych Instytucji.

2.  Na Terenie Studia obowiązują przepisy o ruchu drogowym. Pojazdy mogą poruszać się wyłącznie po wyznaczonych drogach, z prędkością nie większą niż 20km/h. Parkowanie dozwolone jest wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. 

3.  Na Terenie Studia, w odniesieniu do pojazdów mechanicznych, zabrania się w szczególności:

3.1.   ich mycia;

3.2.   prowadzenia ich napraw;

3.3.   wjazdu pojazdami zawierającymi reklamy wielkoformatowe bez pisemnej zgody Dyrektora;

3.4.   wjazdu pojazdami przewożącymi substancje chemiczne, wybuchowe i niebezpieczne.

4.  W przypadku gdy pojazd wjeżdżający na Teren Studia dokona jakichkolwiek zniszczeń, zanieczyszczeń lub innego typu szkód po stronie Instytucji, posiadacz tego pojazdu zobowiązany będzie do ich naprawienia, a w przypadku gdy nie będzie to możliwe, do pokrycia kosztów naprawy przeprowadzonej przez Instytucję.

5.  Instytucja zastrzega sobie prawo odholowania z Terenu Studia pojazdów uznanych za porzucone lub zagrażające bezpieczeństwu.

§6

1.        Na Terenie Studia mogą zostać wprowadzone okresowo lub na stałe dodatkowe, szczegółowe zakazy, nie wymienione w §4 ust.5.

2.        Wszelkie zauważone szkody i naruszenia porządku na Terenie Studia należy niezwłocznie zgłosić Ochronie, lub pracownikowi Instytucji.

3.        Rzeczy zagubione lub porzucone na Terenie Studia: 

3.1.   o wartości poniżej 100 zł, są przechowywane przez okres 30 dni, a następnie wyrzucane lub przekazywane do ponownego wykorzystania przez instytucje charytatywne lub pożytku publicznego.

3.2.   o wartości powyżej 100 zł, są przechowywane przez okres 3 dni, a przekazywane do Urzędu Miasta Bielsko-Biała (33 497 14 67).

3.3.   dokumenty są niezwłocznie przekazywane na policję.

§7

1.        W OKU dostępna jest szatnia. Korzystanie z szatni nie jest obowiązkowe chyba, że wymagają tego szczegółowe zasady korzystania z Aktywności lub wstępu do Obiektu.

2.        Szatnia dostępna jest w godzinach pracy Instytucji i korzystanie z niej jest bezpłatne.

3.        W szatni przechowuje się okrycia wierzchnie, parasole, kapelusze, bagaże, itp. Wszelkie mniejsze części ubrania, takie jak rękawiczki czy szaliki powinny zostać starannie schowane i zabezpieczone, aby nie wypadały z okrycia.

4.        W szatni nie wolno pozostawiać przedmiotów wartościowych. Instytucja nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione rzeczy wartościowe.

5.        Rzeczy pozostawione w szatni wydawane są na podstawie otrzymanego numerka szatniowego, za jego zwrotem. Obsługa szatni nie jest zobowiązana do potwierdzenia zgodności tożsamości osoby pozostawiającej i odbierającej odzież.

6.        W przypadku zagubienia numerka szatniowego rzeczy będą wydane na podstawie sporządzonego protokołu, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej w wysokości 30 zł brutto i określeniu przez potencjalnego właściciela cech charakterystycznych pozostawionych rzeczy.

 

§8

1.        Regulamin wchodzi w życie z dniem wydania.

2.        Instytucja jest uprawniona do dokonywania zmian w niniejszym Regulaminie. W odniesieniu do osób, które dokonały zakupu biletów przed wejściem w życie zmian postanowień Regulaminu, stosuje się dotychczasowe postanowienia, o ile osoby te nie wyraziły dobrowolnie zgody na zastosowanie wobec nich nowych postanowień.

3.        Wszelkie skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania Studia Filmów Rysunkowych należy kierować do Dyrektora listownie na adres: Studio Filmów Rysunkowych ul. Cieszyńska 24 43-300 Bielsko-Biała lub drogą mailową na adres info@sfr.pl.

4.        Wykaz załączników do Regulaminu:

4.1.   Szczegółowe zasady dla odwiedzających Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO.

4.2.   Klauzula informacyjna dotycząca monitoringu wizyjnego.

 

SZCZEGÓŁOWE ZASADY ODWIEDZJĄCYCH INTERAKTYWNE CENTRUM BAJKI I ANIMACJI OKO

 

§1
Postanowienia Ogólne

1.        Niniejszy załącznik do Regulaminu opisuje szczegółowe zasady obowiązujące osoby odwiedzające Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO (dalej „OKO”, „OKA”), w szczególności Wystawę Stałą, Wystawy Czasowe, Kino Kreska i należy go traktować łącznie z ogólnymi zasadami wstępu i przebywania na Terenie Studia, opisanymi w Regulaminie wstępu na Teren Studia Filmów Rysunkowych.

2.        OKO jest otwarte dla odwiedzających od wtorku do niedzieli. Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia podane są do wiadomości na stronie internetowej organizatora sfr.pl oraz w kasie/punkcie informacyjnym.

3.        SFR zastrzega sobie prawo otwarcia i zamknięcia OKO także w innych terminach niż określone w ust. 2 powyżej. Szczegółowe informacje dotyczące dni i godzin otwarcia znajdują się na stronie internetowej www.sfr.pl oraz w kasie/punkcie informacyjnym 

4.        W uzasadnionych przypadkach SFR zastrzega sobie prawo do tymczasowej zmiany zasad udostępniania poszczególnych atrakcji oraz wprowadzenia dodatkowych zasad w zakresie przebywania zwiedzających na terenie OKA. Informacje dotyczące wprowadzanych zmian podane zostaną na stronie internetowej.

§2
Zasady przebywania na Terenie OKA

1.        Ze względów bezpieczeństwa liczba osób przebywających w budynku OKA jest ograniczona. W uzasadnionych przypadkach wejście do OKO może zostać czasowo wstrzymane.

2.        Dzieci do 14. roku życia mogą przebywać na terenie OKA wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za swoich podopiecznych oraz za wyrządzoną przez nich szkodę.

3.        Plecaki, duże torby, walizki, parasole oraz okrycie wierzchnie należy zostawić w szatni.

4.        Szatnia jest czynna w godzinach otwarcia OKA.

5.        SFR nie ponosi odpowiedzialności za wartościowe i wrażliwe przedmioty pozostawione w odzieży lub plecakach i torbach oddanych do szatni, a także za rzeczy pozostawione bez opieki.

6.        W przypadku zgubienia numerka do szatni pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 30,00 zł brutto zgodnie z zasadami określonymi w §8 Regulaminu. 

7.        SFR zastrzega sobie prawo do wyłączenia dowolnej części terenu dla odwiedzających OKO. Informacja o ograniczeniu dostępu zostanie podana do wiadomości w sposób umożliwiający zapoznanie się z nią przed przybyciem do OKA.

8.        Wyłączenie dostępu do dowolnej części OKA lub wyłączenie części eksponatów nie stanowi podstawy do zwrotu całości lub części kosztów biletu.

9.        Awarie, uszkodzenia i zniszczenia wyposażenia OKA należy niezwłocznie zgłaszać pracownikom OKA.

10.   Wstęp do OKA jest równoważny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku odwiedzającego przez SFR, w tym w szczególności w zakresie działań marketingowych, promocyjnych i informacyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami powszechnymi.

§3
Zasady zwiedzania Wystawy Stałej i Wystaw Czasowych

1.        Wejście na Wystawy SFR jest odpłatne. Cennik oraz regulamin sprzedaży biletów znajduje się w kasie/punkcie informacyjnym oraz na stronie internetowej www.sfr.pl

2.        W uzasadnionych i wyjątkowych przypadkach, dyrektor SFR może podjąć decyzję o bezpłatnym zwiedzaniu wystaw przez grupy lub osoby indywidualne.

3.        Bilet wstępu na Wystawy w OKU uprawnia do jednokrotnego wejścia do strefy wystawowej. Opuszczenie terenu wystaw jest jednoznaczne z zakończeniem zwiedzania.

4.        Zwiedzanie ma charakter indywidualny, SFR nie zapewnia przewodników.

5.        SFR zastrzega sobie prawo do wyłączenia eksponatów, które uległy uszkodzeniu. 

6.        Z wystaw należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem i stosować się do zaleceń pracowników OKA.

7.        Z eksponatów na wystawach należy korzystać zgodnie z instrukcjami zawartymi w opisie stanowiska lub według zaleceń pracowników OKA lub innych osób wyznaczonych przez SFR oraz należy zwracać uwagę na ostrzeżenia i komunikaty.

8.        SFR nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikłe z niestosowania się do zaleceń lub z niewłaściwego korzystania z eksponatów.

9.        Za uszkodzenie stanowiska, wynikłe z winy zwiedzającego, ponosi on odpowiedzialność materialną. Wysokość roszczenia wobec sprawcy uszkodzenia określa SFR, na podstawie kosztu przywrócenia stanowiska do pełnej sprawności. Za uszkodzenia dokonane przez osoby nieletnie odpowiedzialność ponoszą jego prawni opiekunowie.

§4

Zasady przebywania w Kinie Kreska

1.        Wejście do Kina Kreska jest odpłatne. Cennik oraz regulamin sprzedaży biletów znajduje się w kasie/punkcie informacyjnym oraz na stronie internetowej www.sfr.pl.

2.        W uzasadnionych i wyjątkowych przypadkach, dyrektor SFR może podjąć decyzję o bezpłatnym udziale w seansie lub wydarzeniu organizowanym w Kinie Kreska przez grupy lub osoby indywidualne.

3.        Wstęp do Kina Kreska jest możliwy wyłącznie na podstawie okazanego ważnego biletu na seans lub wydarzenie odbywające się o określonej godzinie i w określonym dniu.

4.        Bilet należy zachować przez cały czas trwania seansu lub wydarzenia oraz okazać go obsłudze Kina w przypadku ewentualnej ponownej kontroli.

5.        Miejsce w Kinie Kreska należy zajmować zgodnie ze wskazanym na bilecie miejscem.

6.        Pracownik obsługi Kina ma prawo wyprosić z Kina Kreska osobę, która nie posiada przy sobie ważnego biletu. 

7.        Obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania napojów i jedzenia do Kina Kreska.

8.        Pracownik Kina (w tym także pracownik Ochrony) ma prawo odmówić wstępu na teren Kina lub wyprosić osobę, która swoim zachowaniem zagraża bezpieczeństwu innych osób oraz gdy osoba ta jest w stanie nietrzeźwym, pod wpływem środków odurzających lub posiada przy sobie przedmioty niebezpieczne.

9.        Osoby przebywające na terenie Kina są zobowiązane do podporządkowania się poleceniom pracowników Kina (w tym także pracowników ochrony Kina), co dotyczy w szczególności Seansów w godzinach nocnych, imprez organizowanych w Kinie oraz sytuacji nadzwyczajnych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa osób i mienia.

10.   Zabronione jest rejestrowanie wyświetlanych w Kinie filmów, przebiegu Wydarzeń lub Seansów, zarówno poprzez rejestrację obrazu, jak i dźwięku, za pomocą jakichkolwiek urządzeń, w szczególności kamer, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych oraz mikrofonów.

11.   W przypadku podejrzenia o naruszenie bezwzględnego zakazu rejestrowania obrazu i/lub dźwięku, o którym mowa w ust. 9 powyżej, pracownik Kina (w tym także pracownik ochrony Kina) jest uprawniony do poproszenia Klienta o dobrowolne okazanie zarejestrowanego przez Klienta w toku Seansu lub Wydarzenia obrazu lub/i dźwiękuna urządzeniu znajdującym się w posiadaniu Klienta. W razie stwierdzenia zarejestrowania (utrwalenia) wyświetlanych w Kinie filmów, przebiegu Wydarzeń lub Seansów Klient zobowiązany jest w obecności pracownika Kina (w tym także pracownika ochrony Kina) usunąć fotografie, obraz i/lub dźwięk, zarejestrowany wbrew zakazowi, o którym mowa w ust. 9.  W razie konieczności pracownik Kina lub pracownik ochrony Kina może wezwać Policję.

12.   Za uszkodzenie wyposażenia kina, w szczególności foteli, okładzin ściennych i podłogowych, elementów sceny, wynikłe z winy odwiedzającego, ponosi on odpowiedzialność materialną. Wysokość roszczenia wobec sprawcy uszkodzenia określa SFR, na podstawie kosztu przywrócenia stanowiska do pełnej sprawności. Za uszkodzenia dokonane przez osoby nieletnie odpowiedzialność ponoszą jego prawni opiekunowie.

§5

Zakazy

1.        Na terenie OKA zwiedzającym zakazuje się wszelkich czynności niebezpiecznych dla innych zwiedzających oraz wyposażenia OKA:

1.1.   przenoszenia elementów wystaw OKA poza przeznaczone dla nich miejsca;

1.2.   wynoszenie elementów wyposażenia OKA poza jego teren;

1.3.   umyślne niszczenie elementów wyposażenia OKA;

1.4.   wprowadzanie na teren OKA zwierząt, nie dotyczy psów przewodników i psów asystujących;

1.5.   przebywania pod wpływem alkoholu i/lub środków odurzających;

1.6.   wnoszenia i spożywania alkoholu, korzystania ze środków odurzających, palenia wyrobów tytoniowych, w tym palenia nowatorskich wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych;

1.7.   wnoszenia na teren OKA broni, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych dla życia i zdrowia przedmiotów;

1.8.   wnoszenia i wprowadzania na teren OKA rowerów, hulajnóg, deskorolek, rolek lub innych podobnych urządzeń i jeżdżenia na nich;

1.9.   spożywanie posiłków i napojów poza wyznaczonymi do tego miejscami, z zastrzeżeniem, że zakaz nie dotyczy karmienia dzieci do lat 3;

1.10.  prowadzenia działalności komercyjnej, reklamowej oraz agitacji politycznej bez uzyskania pisemnej zgody Dyrektora.

§6
Bezpieczeństwo

1.        SFR zastrzega sobie prawo do sprawdzenia, czy osoby wchodzące na teren Wystaw nie wnoszą przedmiotów, o których mowa w §5 ust. 1 pkt. 1.6.-1.8.

2.        Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby przebywające na terenie OKA zobowiązane są do jego bezzwłocznego opuszczenia najbliższym wyjściem ewakuacyjnym i bezwzględnego podporządkowania się poleceniom pracowników OKA i pracownika Ochrony.

3.        W sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia osób zwiedzających, OKO zastrzega sobie prawo do natychmiastowego odstąpienia od realizacji świadczonych usług. Zwrot przysługuje, o ile wizyta na terenie Wystaw (zgodnie z godziną wstępu wskazaną na bilecie) trwała nie więcej niż dziewięćdziesiąt minut. Zwroty dokonywane są na podstawie paragonu fiskalnego bądź faktury VAT lub innego dokumentu potwierdzającego zakup biletów, dostarczonego do SFR w terminie 14 dni kalendarzowych od daty zdarzenia. Zgłoszenia przesłane do SFR po upływie powyższego terminu nie będą rozpatrywane.

§7
Reklamacje

1.        Każdemu odwiedzającemu przysługuje prawo do złożenia reklamacji w sprawach związanych z funkcjonowaniem OKA.

2.        Reklamacje należy składać drogą elektroniczną na adres info@sfr.pl lub listownie na adres Studio Filmów Rysunkowych ul. Cieszyńska 24 43-300 Bielsko-Biała. 

3.        SFR rozpatrzy reklamację w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania. 

4.        Odpowiedź na reklamację zostanie przesłana do zwiedzającego na adres podany przez niego w reklamacji.

§8
Postanowienia końcowe

1.        Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest na stronie internetowej www.sfr.pl oraz w kasie/punkcie informacyjnym OKA.

2.        Wejście do OKA oznacza akceptację oraz podporządkowanie się zapisom Regulaminu wraz z załącznikami.

3.        SFR nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo odwiedzających, którzy nie przestrzegają postanowień Regulaminu. 

4.        Osoby nieprzestrzegające postanowień Regulaminu lub niestosujące się do uwag i zaleceń pracowników OKA, lub innych wyznaczonych przez SFR osób, mogą zostać poproszone o natychmiastowe opuszczenie Obiektu.

5.        We wszystkich przypadkach nieobjętych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie powszechnie obowiązujące normy i przepisy prawa.

6.        SFR jest uprawnione do zmian niniejszego Regulaminu. Zmieniony Regulamin zostanie podany do wiadomości publicznej na stronie internetowej www.sfr.pl oraz w kasie/punkcie informacyjnym OKA.

 

KLAUZULA INFORMACYJNA MONITORINGU STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH

 

1.        Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Studio Filmów Rysunkowych ul. Cieszyńska 24, 43‑300 Bielsko‑Biała.

2.        Administrator powołał inspektora ochrony danych osobowych, z którym można się skontaktować pod adresem e-mail podanym poniżej.

3.        Administrator przetwarza dane osobowe w zakresie wizerunku osób przebywających na terenie obiektu za pomocą urządzeń rejestrujących obraz.

4.        O stosowaniu monitoringu informują widoczne tabliczki lub plakietki umieszczone bezpośrednio w miejscu zbierania danych.

5.        Podstawą przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) w postaci ochrony osób i mienia oraz zapewnienia bezpieczeństwa na terenie monitorowanym.

6.        Zapisy z monitoringu przechowywane będą przez okres od 14 do 30 dni lub do wcześniejszego nadpisania, chyba że będą stanowić dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie prawa lub Administrator poweźmie wiadomość, że będą mogły stanowić taki dowód.

7.        Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom świadczącym usługi na rzecz administratora w zakresie ochrony osób i mienia oraz obsługi informatycznej.

8.        Ma Pani/Pan prawo do dostępu do danych osobowych.

9.        Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

10.    Utrwalanie danych osobowych w ramach monitoringu wizyjnego odbywa się automatycznie, przez co nie przewiduje możliwości odmowy podania danych osobowych, 

11.    Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: sekretariat@sfr.pl,w sekretariacie w budynku głównym lub w punkcie informacyjnym w Interaktywnym Centrum Bajki i Animacji OKO.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.